יוחאי לבנון

בן ללסלי וליאיר, נולד ב-א' בחשון תשמ"ד (8/10/1983) בחיפה.
יוחאי היה תינוק יפיפה בעל פלומת שער משי בהיר ועיני תכלת, שגדל להיות בחור חמד. כבר מגיל הגן התבלט בכושר תפיסה מהירה ובזיכרון נדיר. מהשנים הראשונות שלו בבית הספר הריאלי בחיפה פיתח משיכה למתימטיקה ולשחמט, שני תחומים שבהם גם הצטיין. בגיל 9 אובחן יוחאי כילד מחונן ועבר ללמוד במסגרת של כיתת מחוננים בבית הספר ע"ש דוד ילין בחיפה.
אהבת הלימוד, ובמיוחד הלימוד העצמי הייתה מתכונותיו הבולטות של יוחאי. בכדי ללמוד יוחאי הסתיע בכישרונו יוצא הדופן לקרוא מהר, מבלי לאבד שמץ מהתוכן. בד בבד עם סיום שתים עשרה שנות לימוד בתיכון, תוך הצטיינות בבחינות הבגרות, יוחאי סיים בהצטיינות גם את הלימודים לקראת קבלת תואר ראשון בכלכלה ובניהול באוניברסיטה הפתוחה.
האמינות הייתה טבעו השני של יוחאי . כשם שבלימודים הוא שאף תמיד להצטיין, בין אנשים הוא הקפיד על יושר וכנות. דבר שקר לא יצא מפיו, ואיש לא שמע אותו מגדף. יוחאי אהב לצחוק. צחוקו המתגלגל מילא כל מקום בו נוכח, אם בביתו, אם בכיתות הלימוד, ואם במגורי הצבא. לכל מכיריו היה גם מוכר חוש ההומור היחודי שלו. זיכרונו המעולה איפשר ליוחאי לנצור כל בדיחה או מהתלה ולהזכירה במקום ובעיתוי המתאימים ביותר.
לצבא התגייס יוחאי בחפץ לב ובתקווה שתינתן לו ההזדמנות לתרום מכשרונתיו. השאיר אחריו הורים ואח ואחות בוגרים ממנו.[לדף הבית]